Książki o    Solilandii

Nowa strona Solilandii - www.solilandia.plzobacz!

Aktualności - zobacz

"Solilandia - bajkowy przewodnik" jest w sprzedaży na terenie Kopalni Soli "Wieliczka" . Pojawiła się nowa wersja - dwujęzyczna : polsko-angielska. W niej można przeczytać o historii soliludków, dowiedzieć się wszystkiego o soloniach, solizaurach, Smoku Wawelskim, Skarbniku, zawodach uprawianych przez soliludki, kiedy i dlaczego w Solilandii pojawiła się sól   i ...  o wielu innych interesujących sprawach.

Przyjemność sprawia nie tylko lektura książki, ale również podziwianie pięknych ilustracji!

-----------------------------

AUTORKA:

Beata Kołodziej -krakowska bajkopisarka, która zamieniła uroki królewskiego miasta na drewniany domek na wsi, w okolicach Wieliczki. Tam narodziło się  wiele spośród jej 70 książek i sporo piosenek. Więcej informacji o autorce i jej  twórczości na stronie : www.beata.kolodziej.prv.pl

ILUSTRATORZY:

Jacek Pasternak - stworzył piękny świat Solilandii. Pejzaże jak ze snu. Zapiera dech... Precyzję posługiwania się zarówno pędzlem jak i myszką, być może znasz już z Atlasu Zwierząt lub innych książek dla dzieci przez niego zilustrowanych. Pracował przy niektórych filmach animowanych wytwórni Hanna Barbera, nawet Smerfom nie jest obca siła wyobraźni Jacka Pasternaka... Inne ilustracje tego autora można podziwiać na stronie internetowej : strony.aster.pl/addart

Jacek Socha -

namalował soliludki, Skarbnika, solonie, solizaury i wiele innych postaci.

A wszystkie śliczne i sympatyczne :)

Czytelnicy "Jasia" i "Dominika" zdążyli już poznać jego talent, pozostałym polecam książki wydawnictwa eSPe i WAM.

 "Solilandia I-  Pamiętnik wielickiego SKRZATA"     Wydawnictwo Zielona Sowa 2006r.

To pamiętnik znaleziony  w Kopalni Soli Wieliczka.  Opowiada o podziemnym królestwie i niezwykłych przygodach skrzata imieniem Solek.  Wszystko zaczęło się w dniu, w którym Solek znalazł jajo solonia. Dzięki temu mógł zostać opiekunem małego Halisa i jednocześnie wpakował się w poważne kłopoty... Między innymi złamał prawa Solilandii, zakradając się do zakazanego korytarza, utracił prawa do opieki nad małym soloniem, a na koniec wpadł na trop największego przestępcy wśród solnych skrzatów...

"SOLILANDIA ii- Wyprawa do kryształowej Groty"  Wydawnictwo Zielona Sowa 2006r.

Soliludki wyruszają na niebezpieczną wyprawę w głąb ziemi. Muszą zdobyć kryształy mocy- jedyną broń przeciw Solizaurom. Po drodze mijają niezwykłe krainy i przeżywają mnóstwo przygód. Na okładce rubinowy pałac i królowa Ba-zal. Czy królowa pomoże skrzatom odnaleźć drogę do Kryształowej Groty?

 

 

 

 

 

-------------

 CZY OPOWIEŚCI O SOLILANDII TO PRAWDA, CZY TYLKO BAJKA?  Nie ma to właściwie znaczenia... Przecież w każdej bajce jest ziarenko prawdy... :)

-----------------

"Solilandia iii-  klątwa ducha gór"     Wydawnictwo Zielona Sowa 2009r.

Najnowsza książka z serii Solilandia!

Soliludki znów wpadają w kłopoty. Tym razem muszą wyruszyć na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu bajkowych istot, które pomogą pokonać niebezpieczną Bieliczkę. Przy okazji zawierają nowe przyjaźnie i stają oko w oko z Karkonoszem, Duchem Gór. Być może czytelnicy ucieszą się z wiadomości, że soliludki odwiedzą Nowy Sącz, Złoty Stok, Wrocław i Karpacz. Okazuje się, że niezwykłe istoty rodem z baśni, osiedliły się w wielu miejscowościach  Polski! Dowiecie się kto mieszka nad Bałtykiem, pod Warszawą i Poznaniem oraz w Puszczy Niepołomickiej.

 

"KŁOPOTY MAŁEGO HALISA" Wydawnictwo Zielona Sowa 2007r.

 Opowiada o pierwszych dniach życia małego solonia Halisa- ulubieńca skrzatów i dzieci. Okazuje się, że hodowla smoka we własnym domu do zajęcie niezwykle skomplikowane!

Format A4, twarde okładki, kredowy papier i piękne ilustracje. :)

Kolejne planowane książki, to IV tom Solilandii, a także kontynuacja opowieści o kłopotach Haliska.

------------------------------